11.5.2024
- 55. ročník běhu - start: 13:30
- 18. ročník MTB/kola - start: 10:30

Ohlédnutí za Zvičinou 2016.

Letošní termín závodu byl zvolen na 7. května. Před vlastním závodem se organizační výbor sešel 6 x. Velkou oporu máme ve firmě Microrisc a její pracovnici Šárce Nečesané, která zajišťuje plakáty, propozice, startovní čísla, grafické návrhy a se svým týmem zpracovává prezenci a výsledky.

Značení trati provedli stejně jako vloni Karel Loner, Jindra Kyncl, Adam a Milan Krupkové a Liboslav Knězáček. Letos se běželo opět přes Borek, trať měří 14,7 km. Náš závod kolidoval s pochodem na Úhlejově, Po stopách rytíře Zbyhoně a Touláním cyklistů na Pecce. I přes tyto dvě akce můžeme být s účastí pochodníků, cyklistů i běžců spokojeni. Doprovodné akce jako jsou rybářské závody pod Byšičkami a Otevírání turistické sezony na Zvičině nám náš závod vhodně doplňují. Velmi pěkné a teplé počasí dodalo závodu pohodu a skvělou atmosféru. Mírný protivítr znamenal pro běžce menší hendikep.

Prezenci chodců a cyklistů zajišťují zodpovědně Jana a Standa Ulvrovi, zúčastnilo se 240 pěších a 56 cyklistů. Vlakem z Bělohradu přijelo 20 pochodníků. Z Mlázovic přijel téměř plný autobus. Startovné 20 Kč platili jen dospělí(175účastníků pochodu), 65dětí šlo bez startovného. Odměnou všem byla „placka“ symbolizující pochodníky. Na kontrole pod Vřesníkem Martin Vágenknecht, Filip Kupka a Tomáš Čeřovský napočítali 330 pochodujících. To jsou převážně Bělohraďáci, kterým se nechce na start do Lhoty.

Letos přijelo i více cyklistů (56), z toho 11skládaček z Chotče. Zvítězil Jiří Reeh z UVEXu Klatovy v pěkném čase 0.40.38. Z žen byla nejrychlejší Monika Klapková z Jičína, v čase 0.55.57. Cyklistům posloužila k dobrým časům suchá a rychlá trať přes Borek. S organizací nám pomáhali opět Jarda Kraus a Olda Ulver z Lázní Bělohradu. Bohužel pomoc Jardy Krause byla pro nás poslední, zemřel náhle při projížďce na kole. Bude nám moc chybět, byl to prima kamarád.

Společně s naším závodem se konal jako loni přebor kraje Integrovaného záchranného sboru(policie, hasiči a záchranáři) ve třech kategoriích, muži do 40 let, nad 40 let a ženy. Zúčastnilo se ho 11 borců. Nejlepším byl Jiří Vavruška (5.) v čase 1.05.52. Celkem doběhlo 168 závodníků, z toho 29 žen. Závod odstartoval zakladatel závodu Josef Zvoníček a sklidil za věrnost závodu od běžců zasloužený potlesk. Nejrychlejším byl František Vagenknecht v čase 0.58.29, z žen Táňa Metelková 1.09.06.

Nejrychlejším z domácích byl Adam Krupka v čase 1.19.14, druhý byl táta Milan v čase 1.27.44, třetí z domácích byl Milan Krupka ml. v čase 1.37.25. Tady je nutné poznamenat, že Milan Krupka st. běžel se zlomenou nohou už od 2. kilometru trati. Přejeme brzké uzdravení a dobrou reprezentaci Lhoty v seriálu běhu do vrchu v týmu Indičtí běžci. Za pozornost stojí, že tři závodníci jeli na kole a poté i běželi: Josef Cogan z Nové Paky, Petr Šubr z Lázní Bělohradu a Alexandr Hrevuš.

Vyhlašování na Zvičině proběhlo v pořádku, ceny předávali Mjr. Rudolf Jelínek z IZS Královéhradeckého kraje, Jaroslava Havlíčková za Vzájemnou hasičskou pojišťovnu a Liboslav Knězáček za organizátory. Komentátorem byl David Marek, jemu pomáhali Karola Marková, Pavel Vích a Vladimír Hátle. S tombolou a předáváním cen závodníkům nám letos pomáhala Petra Pavlásková.

Čaj a občerstvení závodníků zajišťovali Anička Víchová, Johanka Folprechtová, Hanička Holemá a Lukáš Haltuf.

Na kontrole pod Vřesníkem byli Martin Vagenknecht, Tomáš Čeřovský a Filip Kupka + zdravotnice Dáša Nováková.

Na trati v nepřehledných místech navigovali : Alice Krupková, Hana Folprechtová, lhotečtí hasiči Jirka Svoboda a Jan Draštík.

Děkuji všem, kteří pomohli ke zdárnému průběhu závodu, majoru Rudolfu Jelínkovi z Integrovaného záchranného sboru Královéhradeckého kraje za zajištění autobusu a finanční podporu. Děkujeme všem sponzorům, malým i velkým.

Příští ročník, jubilejní 50., plánujeme na 6. května 2017.

Za organizační výbor : Ing. Liboslav Knězáček