11.5.2024
- 55. ročník běhu - start: 13:30
- 18. ročník MTB/kola - start: 10:30

Ohlédnutí za Zvičinou 2015.

Letošní termín závodu byl zvolen jako nejranější a to 2. května. Před vlastním závodem se organizační výbor sešel 6 x. Velkou oporu máme ve firmě Microrisc a její pracovnici Šárce Nečesané, která zajišťuje plakáty, propozice, startovní čísla, grafické návrhy a se svým týmem zpracovává prezenci a výsledky.

Značení trati provedli Karel Loner, Jindra Kyncl, Adam a Milan Krupkové a Liboslav Knězáček. Letos jsme přistoupili na změnu trati, neběželo se přes Bezník, ale přes Borek, trať se tak prodloužila na 14,7 km.

Prezenci chodců a cyklistů zajišťují zodpovědně Jana a Standa Ulvrovi, zúčastnilo se 200 pěších a 53 cyklistů. Vlakem z Bělohradu přijelo 20 pochodníků. Z Mlázovic přijel plný autobus. Letos jsme udělali změnu, startovné 20 Kč platili jen dospělí(160 účastníků pochodu), 40dětí šlo bez startovného. Odměnou všem byla placka symbolizující pochodující.

Letos přijelo i více cyklistů (53), z toho 9 skládaček z Chotče. Zvítězil Daniel Polman v pěkném čase 0.41.37.Cyklisté si pochvalovali suchou a rychlou trať přes Borek. S organizací nám pomáhali opět Jarda Kraus a Olda Ulver z Lázní Bělohradu.

Běh do vrchu letos doznal podstatné změny v tom, že se společně s naším závodem konal přebor kraje Integrovaného záchranného sboru(policie, hasiči a záchranáři) ve třech kategoriích, muži do 40 let, nad 40 let a ženy. Zúčastnilo se ho 12 borců. Nejlepším byl Jiří Vavruška (5.) v čase 1.01.59. Celkem se prezentovalo a doběhlo 191 závodníků, z toho 37 žen. Závod odstartoval zakladatel závodu Josef Zvoníček. Nejrychlejším byl František Vagenknecht v čase 0.58.05, z žen Táňa Metelková 1.04.27. V cíli jsme řešili stížnost 3. v pořadí Ladislava Kučery, který obíhal rybník Nadýmák zprava, místo zleva. Stížnost byla neoprávněná, značení bylo v pořádku.

Nejrychlejším z domácích byl Milan Krupka st. v čase 1.18.43, druhý byl syn Adam o 3 minuty pomalejší a 3. byl Jan Dobeš. Z domácích žen byla jediná a nejrychlejší Renata Kubíčková z Mlázovic v čase 1.30.28.

Vyhlašování na zvičině proběhlo v pořádku, ceny předávali Mjr. Rudolf Jelínek z IZS Královéhradeckého kraje, paní Eva Steinerová, starostka jičínských hasičů a Jaroslava Havlíčková za Vzájemnou hasičskou pojišťovnu. Komentátorem byl David Marek, jemu pomáhali Pavel Vích a Vladimír Hátle.

Čaj a občerstvení závodníků zajišťovali Vladimír Fejfar, Anička Víchová, Johanka Folprechtová, Hanička Holemá a Lukáš Haltuf.

Na kontrole pod Vřesníkem byli Martin Vagenknecht, Tomáš Čeřovský a Filip Kupka + zdravotnice Dáša Nováková.

Na trati v nepřehledných místech navigovali : Alice Krupková, Hana Folprechtová, lhotečtí hasiči Jirka Svoboda a Jan Draštík.

Děkuji všem, kteří pomohli ke zdárnému průběhu závodu, majoru Rudolfu Jelínkovi z Integrovaného záchranného sboru Královéhradeckého kraje za zajištění autobusu a finanční podporu. Děkujeme všem sponzorům, malým i velkým.

Příští ročník 49. plánujeme na 7. května 2016.

Za organizační výbor : Ing. Liboslav Knězáček