11.5.2024
- 55. ročník běhu - start: 13:30
- 18. ročník MTB/kola - start: 10:30

Ohlédnutí za Zvičinou 2019.

Letošní termín závodu byl zvolen na 4 května. Před vlastním závodem se organizační výbor sešel 4x. Letošním dárkem pro sponzory a organizátory byl keramický zvoneček od hořického keramika Michala Doležala. Velkou oporu máme ve firmě Microrisc a její pracovnici Šárce Nečesané, která zajišťuje plakáty, propozice, startovní čísla, grafické návrhy a se svým týmem zpracovává prezenci a výsledky.

Značení trati provedli jako vloni Jindra Kyncl, Adam a Milan Krupkové a Liboslav Knězáček. Letos nám pomohli se značením mladí hasiči, kteří označili úsek na Dolní Novou Ves. Došlo k malé změně v DNVsi jsme se vyhnuli středisku ŽV a obcházelo se po silnici okolo ČOV, před kontrolou vlivem polámaných stromů byla mírně trasa upravena. Ke značení bylo částečně použito bílých krepáků. Náš závod opět kolidoval s Touláním cyklistů – dvojic na Pecce. Letos počasí nám mnoho nepřálo, bylo chladno, předpověď nejistá. I přes to můžeme být s účastí pochodníků, cyklistů i běžců spokojeni. Otevírání turistické sezony na Zvičině nám náš závod vhodně doplňuje, ale účast na této akci byla symbolická, více stánkařů než turistů z okolí. Letos byla po letech vyzdobena i samotná Lhota břízkami, kterou provedli mladí hasiči pod vedením Honzy Draštíka, Petry Vaníčkové a Vládi Hátle.

Jana a Standa Ulvrovi zapsali 104 dospělých a 46 dětí na startu pochodu, převážná část pochodníků se rekrutuje z blízkého okolí- Bělohrad, Mlázovice, Ostroměř,Hořice. Odměnou se letos stal reflexní přívěsek se znakem obce. Docela velký zájem byl o vizitky pochodu. Účast byla vlivem počasí o stovku nižší než loni.

Na kontrole pod Vřesníkem byli Martin Vágenknecht, Tomáš Čeřovský a Filip Kupka.

15. ročník MTB časovky absolvovlo 56 cyklistů, z toho 12 věrných skládačkářů z Chotče, účast byla o 21 nižší než loni. S organizací závodů nám pomáhali Josef a Petra Pospíšilovi a Ondra Folprecht. Zvítězil už po třetí Jiří Šorm z Liberce v rekordním čase 37.06.09, z žen byla nejlepší Vendula Kuntová z Ghost Jičín v čase 50.08.62,, která si trať zopakovala i při běhu za 1.22.28, rovněž smekáme před výkonem Petra Maška z Vrchlabí, který na kole jel za 51.24.89 a běžel za 1,12.23. Nejlepším juniorem byl Adam Styblík z Lázní Bělohradu za 43.18.10. Rekordních časů bylo dosaženo především suchou tratí a mírným větrem do zad. Vítězové obdrželi poukázky do Lidlu, junioři tašky s dárkovými předměty od sponzora Entry Ingirining z Liberce, keramické poháry byly dodány dodatečně. Samotnou Lhotu reprezentovali Jiří a Jitka Nedasovi (Bartoníčkovi), kteří jeli za tým Za Jonáše.

Společně s naším závodem se konal jako loni přebor kraje Integrovaného záchranného sboru(policie, hasiči a záchranáři) ve třech kategoriích, muži do 40 let, nad 40 let a ženy. Zúčastnilo se ho 9 borců, o 3 méně než loni. Nejlepším byl Josef Petrů z Náchoda (v celkovém pořadí 11.místo) v čase 1.08.35. Celkem doběhlo 130 závodníků, z toho 29 žen. Závod odstartoval mnohonásobný vítěz z domácích a archivář našeho závodu Karel Loner. Nejrychlejším byl Přemysl Ježek ze Slovanu Liberec za 0.59.46 ,z žen Gabriela Veigertová z SK Slávia Jičín za 1.12.38. Nejrychlejším z domácích byl Adam Krupka v čase 1.08.21 cekově desátý!, druhý byl Milan Krupka ml. v čase1.09.19, třetí z domácích byl Milan Krupka st. v čase 1.25.21. Všichni domácí zavodí za tým Indičtí běžci.

Problémy s parkováním vozidel na Zvičině nebyly. Řidič autobusu pan Volák s kolegou od krajských hasičů zvládl s přehledem veškerou dopravu, děkujeme. Velmi se osvědčila na Zvičině úprava hasičského auta na malou kancelář pro časoměřiče, kterou letos doplnil i druhý mikrobus od firmy Ort, nemusel se stavět žádný stan, díky nápadu Pavla Vícha.

Vyhlašování na Zvičině proběhlo v pořádku, ceny předávali Mjr. Rudolf Jelínek z HZS Královéhradeckého kraje, Břetislav Holšán z Hasičské vzájemné pojišťovny, Ing.Liboslav Knězáček. Komentátorem byl David Marek, jemu pomáhali Karola Marková, Pavel Vích a Vladimír Hátle. S tombolou a předáváním cen závodníkům nám letos pomáhaly Alice Krupková a Hana Folprechtová. Ceny pro závodníky – keramické poháry s emblémem Zvičiny od Michala Doležala z Hořic

Čaj na Zvičině chyběl a občerstvení (iontový nápoj, koláče a banány) závodníků zajišťovali Barunka Vaníčková , Johanka Folprechtová a Ondra Vaníček, Petra Kadečková.

Zdravotní službu nám roky zajišťuje Josef Valášek z Hořic, se zdravotní setrou Míšou , řidičem sanitky byl Marián Kutaš, bývalý Lhoťák, dobrovolnou zdravotnicí je Dáša Nováková z Mlázovic. Na trati v nepřehledných místech navigovali : Luboš Stárek, hasič z Bělohradu, lhotečtí hasiči Petra Vaníčková, Janík Přibyl, Leoš Voňka, Honza Matyas a Denisa Kadečková. Fotografování celé akce se velmi dobře zhostil Jaroslav Voves z Lázní Bělohradu, netradičními záběry z trati a Jindřich Kyncl.

Děkuji všem, kteří pomohli ke zdárnému průběhu závodu, majoru Rudolfu Jelínkovi z Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje za zajištění autobusu. Tomáši Gottwaldovi, hasiči z Hořic, který nám pomohl s organizací. Bez firmy Mikrorisc si závod nedovedeme představit, díky Vláďo, Šárko a ostatní. Poděkování patří Janě Kadečkové s rodinou za perfektní stravovací servis pro organizátory a časoměřiče.

Děkujeme všem sponzorům, malým i velkým.

Příští, 53.ročník, plánujeme na 8.května 2020.

Za organizační výbor : Ing. Liboslav Knězáček